Dátové služby

 

Ponuka permanentného obojstranného prenosu informácii v digitálnom tvare medzi koncovými bodmi prostredníctvom digitálnych okruhov IP/MPLS a SDH siete Energotelu a komunikačných riešení na virtuálne pripojenie pobočky zákazníka z geograficky vzdialených lokalít.


L2 služby - Ethernet Line (E-Line) Service

Služba je poskytovaná v topológií  bod – bod ako Ethernet Virtual Connection (EVC) medzi dvoma UNI (User-to-Network Interface) v dvoch variantoch:

  • Transparentný L2 prenos (tunelovanie STP, VTP, CDP, LACP, PagP, UDLD) použitím dedikovanej VLAN/AToM pseudowire v sieti Energotelu. Odovzdávacim bodom na oboch ukončeniach služby zo strany Energotelu je ethernetové rozhranie v móde access (netagované ethernetové rámce). 
  • Transparentný L2 prenos (tunelovanie STP, VTP, CDP, LACP, PagP, UDLD) použitím technológie 802.1Q tunneling (Q in Q). Odovzdávacim bodom na oboch ukončeniach služby zo strany Energotelu je ethernetové rozhranie v móde tunnel.
Služba je poskytovaná v topológii  bod – multibod:

  • V lokalite A (centrála) je služba zo strany Energotelu ukončená na ethernetovom porte s nastavením DOT1Q trunk (tagované ethernetové rámce) s VLAN ID jednotlivých bodov B. VLAN ID musí byť zhodné v sieti providera aj v sieti zákazníka.
  • V lokalite B (pobočka) je služba zo strany Energotelu ukončená na ethernetovom porte v nastavenom móde access (netagované ethernetové rámce).
L2 služby - Ethernet LAN (E-LAN) Service (VPLS)

Služba je poskytovaná v topológii  multibod – multibod v dvoch variantoch:

  • Transparentný L2 prenos (tunelovanie STP, VTP, CDP) použitím dedikovanej VLAN/MPLS tagu v sieti Energotelu. Odovzdávacím bodom služby zo strany Energotelu je ethernetové rozhranie v móde access (netagované ethernetové rámce). 
  • Transparentný L2 prenos (tunelovanie STP, VTP, CDP) použitím technológie 802.1Q tunneling (Q in Q). Odovzdávacím bodom služby zo strany Energotelu je ethernetové rozhranie v móde tunnel.Kde nás nájdete

Energotel, a.s.
Miletičova 7
821 08  Bratislava
Slovenská republika